Nazywam się Ewelina Cywińska. Jestem absolwentką Pomorskiego Uniwersytety Medycznego w Szczecinie na kierunku kosmetologia.

 

Od 2013 roku prowadzę w Słupsku gabinet TRYCHODERM – miejsce oparte na wiedzy, doświadczeniu, współpracy i zaufaniu.

 

Dzięki połączeniu sił na poziomie trycholog, lekarz, kosmetolog, linergista jesteśmy w stanie otoczyć opieką niemal każdy trychologiczny przypadek, niezależnie od problemu. Liczne szkolenia odbyte u praktykujących trychologów klinicznych oraz współpraca na co dzień z takim specjalistą dała mi możliwość poznania wielu nietypowych jednostek klinicznych i wyniosła moją świadomość trychologiczną na wyższy poziom.

 

Moje doświadczenie zawodowe sprawiło, że spotkałam na swojej drodze także wielu ludzi dla których, ze względu na stopień i rodzaj łysienia, nie miałam już żadnych rozwiązań zabiegowym. Każdy taki przypadek był cegiełką do stworzenia portalu na łysienie – miejsca oferującego szybkie i skuteczne sposoby na każdy rodzaj łysienia: systemy uzupełniania włosów CNC oraz mikropigmentację skóry głowy przy współpracy z @katarzynasrebrpmu.

 

Na co dzień swoją wiedzą dzielę się ze studentami kierunku kosmetologia Akademii Pomorskiej w Słupsku. Jestem członkiem Międzynarodowego Stowarzyszenia Trychologii Klinicznej i Estetycznej (ICATA), które zrzesza najlepszych specjalistów tej dziedziny w Polsce oraz autorem i współautorem publikacji w czasopismach branżowych i naukowych (m.in. Kosmetologia estetyczna, LNE, International Journal of Trichology). Z ramienia ICATA wystąpiłam dwukrotnie jako prelegent sesji trychologii estetycznej 36 i 40 kongresu LNE w Krakowie, przedstawiając dwa bliskie i związane z moim świadomym podejściem do trychologii tematy:

 

  • Modelowa współpraca dermatologa i kosmetologa/trychologa w przypadku pacjenta z problemami owłosionej skóry głowy – prelekcja wspólna z dr n. med. Piotrem Brzezińskim

  • Kwalifikacja klienta do zabiegów inwazyjnych w obszarze owłosionej skóry głowy. Prawidłowa ocena makro i mikroskopowa.

 

Od początku mojej ścieżki zawodowej stawiam na profesjonalne i etyczne podejście do klienta oraz współpracę w innymi specjalistami. Uświadamiam, że trychologią nie jest wykonanie zabiegu czy przepisanie szamponu. Trychologia to dziedzina wymagająca od nas dużej wiedzy, umiejętnego przełożenia jej na praktykę, myślenia przyczynowo-skutkowego, pokory, etyki i empatii. Szkolenia w ramach świadomej trychologii skierowane są zarówno do osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę w branży trychologicznej jak i już praktykujących, a także innych specjalistów, którzy na co dzień wykonują zabiegi w obrębie owłosionej skóry głowy czy włosów i chcą nabyć umiejętności makroskopowej oceny obszaru zabiegowego. 

 

Zapraszam Cię do grona świadomych trychologów.

O mnie

Nie tak dawno temu, trafiła do mnie klientka, która zwróciła się z prośbą o konsultację. Nie była to standardowa konsultacja bowiem klientka skorzystała już z usług innego specjalisty, a ja miałam jedynie zweryfikować prawidłowość postępowania.

 

Wizyta przeprowadzona rok wcześniej przez innego trychologa zakładała, że kobieta cierpi na łysienie spowodowane niedoborem żelaza, z możliwością pełnego odrostu włosów po zastosowaniu zaleconych suplementów diety, lotionu trychologicznego oraz serii zabiegów mezoterapii igłowej.

 

Klientka nie widziała jednak poprawy, a jedynie pogłębianie się zmian i nasilenie stanów zapalnych.

 

Po wnikliwej rozmowie, przeszłam do oceny makroskopowej obszaru zajętego procesem łysienia. Wystarczył jeden ruch ręki, odchylenie włosów do tyłu, żebym wiedziała z czym mamy do czynienia.

 

Nieodwracalne, wymagające szybkiej i świadomej pomocy łysienie bliznowaciejące, które nie miało prawa zareagować odrostem, a wdrożone wcześniej postępowanie mogło jedynie przyspieszyć proces łysienia.

 

Dla mnie oczywistym jest, że tego typu objawy wymagają w pierwszej kolejności konsultacji lekarskiej, rozszerzenia diagnostyki oraz włączenia odpowiedniego leczenia farmakologicznego.  Moja trychologiczna praca z klientem schodzi w tym przypadku na drugi plan, co absolutnie nie oznacza utraty klienta. Wręcz przeciwnie – buduje wieloletnią relację, opartą na zaufaniu i etycznym podejściu do pracy, a klient otrzymuje szanse na zahamowanie łysienia.

 

Łysienie telogenowe, które zostało w tym przypadku błędnie rozpoznane przez innego trychologa jest jednym z najczęstszych typów łysienia z jakim spotykamy się w praktyce trychologicznej. Jednak trychologia to także występowanie innych, rzadkich i poważnych jednostek chorobowych i każdy specjalista pracujący w tym obszarze musi mieć świadomość ich występowania i znać granicę swoich możliwości. Każdy specjalista oznacza nie tylko trychologa ale każdego kto zajmuje się zabiegami w obszarze włosów czy owłosionej skóry głowy:

 

  • fryzjera którego czujne oko może wychwycić poważny problem i przyspieszyć, kierując klienta/klientkę do odpowiedniego specjalisty, wdrożenie prawidłowego postępowania i zahamowanie łysienia na wczesnym etapie;
  • kosmetologa czy lekarza wykonującego zabiegi iniekcyjne dla którego wykonanie zabiegu w obszarze łysienia bliznowaciejącego oznacza brak efektów zabiegowych oraz ryzyko szybkiego pogłębiania się łysienia;
  • linergistę/specjalistę mikropigmentacji skóry głowy dla którego łysienie bliznowaciejące może być sygnałem świadczącym o przebiegającym procesie autommunologicznym, a wykonana pigmentacja może wygoić się w sposób nieprawidłowy.

który mnie zainspirował...

Przypadek

i Twojego podejścia do pracy:

Zobacz jak wiele zależy od Ciebie

ŚWIADOMY TRYCHOLOG

SPECJALISTA PRACUJĄCY Z OWŁOSIONĄ SKÓRĄ GŁOWY LUB WŁOSAMI

fryzjer, kosmetolog, lekarz, linergistka itp.

  • umiejętność oceny makroskopowej skóry głowy przed wykonaniem określonego zabiegu

  • wychwycenie niepokojących zmian

  • eliminacja ryzyka wystąpienia powikłań pozabiegowych/braku zadowalającego efektu

  • zwiększenie szansy klienta na szybkie wdrożenie leczenia

  • błędne rozpoznanie łysienia

  • wdrożenie lotionu pobudzającego

    wzrost włosów z dodatkiem substancji

    miejscowo drażniących

  • seria zabiegów mezoterapii igłowej

  • brak obiecanego efektu odrostu  

  • pogłębienie łysienia, które jest nieodwracalne

  • niepotrzebne koszty finansowe

  • stracony czas na wdrożenie prawidłowego    objawów łysienia

    postępowania

  • negatywny wpływ na jakość życia klienta

  • utrata zaufania klienta        

  • prawidłowe rozpoznanie

  • konsultacja lekarska

  • prawidłowe leczenie farmakologiczne

  • szansa na zahamowanie objawów łysienia

  • świadomość klienta dotycząca możliwych do osiągnięcia efektów

  • zaufanie klienta                                                      

TRYCHOLOG

+48 513 590 757